Ten blog jest o przygodach, wzlotach i upadkach oraz wspólnym życiu Blondyna i Blondyny. Blondyn to Igor, golden z Fundacji Alteri, który jest psem asystującym. Natomiast Blondyna to Megi - chora na zanik mięśni miłośniczka psów i zwierząt wszelkiej maści. Wszystkie zdjęcia i teksty zamieszczone na blogu chronione są prawami autorskimi.
Blog > Komentarze do wpisu
Promień słońca na moim niebie

Kochani, ja tu sobie choruję, zjadłam pół apteki (teraz zjadam drugie pół w celu odzyskania odporności), a tymczasem z wysłanych przez Was SMS-ów uzbierało się aż 170 zł! Wow, dziękuję i polecam się na przyszłość, bo z pojedynczych 5 złotych robi się potem taka, okrągła suma, która pozwala mi na swobodne zakupy w aptece, na dodatkowe badania, a także - na ćwiczenia. Od przyszłego tygodnia chciałabym wrócić do rehabilitacji.

Tu przypominajka jak i gdzie należy wysłać SMS, by zasilić moje konto w Fundacji Avalon. Dziękuję za dotychczasowe SMS-y i z góry dziękuję za kolejne!

Lek na zanik mięśni podobno już jest, plotka mówi, że będzie bardzo drogi, ale na razie czekamy na dopuszczenie go do sprzedaży. Nie jest to specyfik, który może całkowicie wyleczyć z choroby, ale zatrzymuje ją, a czasami nawet wpływa na poprawę stanu chorego. Więcej na ten temat na stronie Fundacji SMA

Zatem - czekam (nie)cierpliwie i w trakcie tego czekania jak co roku proszę, byście pomyśleli o mnie ciepło przy rozliczaniu swojego PIT-a. Wasz 1% z roku na rok staje się coraz bardziej drogocenny, bo prosi o niego coraz więcej osób.

Jest takie ładne powiedzenie, że rozliczamy się sercem, więc jeśli Wasze serce podpowie Wam mnie :), będzie mi bardzo miło.

kalendarzyki

Wasz 1% przeznaczam na:

- rehabilitację

- leki

- dodatkowe badania - czy wiecie, że w naszym pięknym kraju osoba przewlekle chora i kaszląca kilka miesięcy z rzędu robi posiew na własny koszt? czy wiecie, że podstawowe (według mnie) badanie krwi wykazujące ewentualny zator w organizmie, można zrobić tylko prywatnie? ja nie wiedziałam, dopóki się nie zakrzepiłam, a w przypadku kaszlu - dopóki mnie dokumentnie nie zaglutowało. teraz już wiem i... płacę, myśląc o tym, jak fantastyczną mamy służbę zdrowia ;) 

- ewentualne awarie moich sprzętów (bez elektryka i podnośnika ani rusz)

- konserwację windy, dzięki której mogę swobodnie wychodzić na zewnątrz

Ważne! Wszystkie moje wydatki są udokumentowane fakturami w Fundacji Avalon. Tylko oryginalna faktura umożliwia zapłatę bezpośrednio poprzez Fundację lub zwrot poniesionych kosztów. 

Aby Wasz 1% zasilił moje konto, należy:

wpisać nr KRS: 0000270809

cel szczegółowy: KULUS, 695

instrukcja

Szczegółowe informacje i moją ulotkę do pobrania znajdziecie na stronie Fundacji Avalon. Tam również jest dostępny bezpłatny program do rozliczeń. 

Z góry dziękuję za każdy 1% i za rozpowszechnianie mojego apelu :) Za to, że cały czas wierzycie we mnie i w moje mięśnie!

apel

A jeśli się wahacie, polecam jeszcze kilka osób/stowarzyszeń, którym Wasz 1% na pewno się przyda:

- Igorek 

- Marek

- Asia

- Sylwia

- Gosia

- Stowarzyszenie SPES

- tyskie hospicjum

- Fundacja "Duch Leona"

Dziękuję wszystkim, którzy dzielą się 1% i tym samym dają nadzieję na lepsze jutro!

piątek, 11 marca 2016, blondyn_i_blondyna83
Tagi: 1% podatku

Polecane wpisy