Ten blog jest o przygodach, wzlotach i upadkach oraz wspólnym życiu Blondyna i Blondyny. Blondyn to Igor, golden z Fundacji Alteri, który jest psem asystującym. Natomiast Blondyna to Megi - chora na zanik mięśni miłośniczka psów i zwierząt wszelkiej maści. Wszystkie zdjęcia i teksty zamieszczone na blogu chronione są prawami autorskimi.
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
1% podatku dla Blondyny
Blisko Boga
By chwilę się zadumać
Coś dla podniebienia
Fotorelacje
Gabinet Marty
Inspirują mnie
Kampania "Razem sprawniej"
Klikamy dla dzieci
Kontakt
Lubię i czytam
Materiały filmowe
Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach
Moje miasto
Moje publikacje
Na smutki i smuteczki
Napisali o nas
Psy
Psy asystujące
Wspierali Igora
Z pasją
RSS
środa, 23 września 2015
Wielki Dar Na Koniec Podróży

- Ciociu, ostatnio spotkałyśmy takiego pieska jak Ajki, bardzo był podobny, tylko głowę miał kształtną*. Nawet tak samo ruszał brewkami. Bardzo się ucieszył na nasz widok. Jak myślisz, ciociu, może to był kolega Ajkusia i Ajkuś mu o nas kiedyś opowiadał?

(*rak doprowadził u Igora do deformacji głowy)

Trudno mi było coś sensownego odpowiedzieć, bo wzruszenie łapało za gardło, ale pomyślałam sobie, że o takich kumpelach to Ajkuś na pewno opowiadał wszystkim kolegom ;)

dziewczynki

fot. Monika Bućko

Przyznam, wyjeżdżając na urlop z trójką dzieci i chorym psem, miałam sporo wątpliwości. Obawiałam się, czy dzieciaki zaakceptują chrapanie Igora (a chrapał na cały dom), jego mniej lub bardziej intensywny zapach (który podobno też był wynikiem choroby - Pani Weterynarz mówiła, że być może to od tarczycy, obstawiałyśmy również uszy), podawanie leków, zastrzyków (za widokiem igły dzieci raczej nie przepadają), a także to, że spacery, rozrywki i ogólny rytm naszego pobytu na wsi dostosowany był głównie do jego możliwości i samopoczucia. 

nadwarta

fot. Monika Bućko

Tymczasem dziewczynki wykazały się wielką empatią, serdecznością, zrozumieniem i szacunkiem dla naszego kochanego staruszka. To Ewa pamiętała, na którym boku Igor ma mieć zastrzyk (robiliśmy je naprzemiennie), to Małgosia oddała mu bez mrugnięcia okiem swojego loda (całego! a miała mu podać odrobinę na łyżeczce), a Darusia mówiła o nim czasami "Przewodnik", bo na spacerze zawsze szedł pierwszy.

spacery

fot. Monika Bućko

Wszystkie cieszyły się, gdy Igor na jednej z przechadzek przyspieszył kroku ("Ciociu, on truchta!") i wiwatowały, gdy wychodził z domu, by położyć się gdzieś nieopodal nas (zbiorowy aplauz był pewnie słyszany na sporą odległość ;).

igoridziewczynki

fot. Monika Bućko

Czesały go, pilnowały na spacerach, w cieplejsze dni polewały go konewką :) Dzięki ich ćwiczeniom z Egonem (codziennie miał chłopak potrójny trening), Igorowi rozbłysły oczy, wróciły wspomnienia i ... też zechciał do nich dołączyć! Czasami tylko podawał łapę, ale to nic, i tak dziewczynki były zachwycone jego formą i aktywnością :) 

myidziewczynki

fot. Monika Bućko

Do końca życia będę im wdzięczna za to, że dały mu tak wiele z siebie, tak wiele akceptacji i zainteresowania, troski i opieki. Dzięki nim Igor przeżył wiele dobrego, zjadł też kilka przepysznych dziecięcych parówek, o które dzielnie żebrał przy stole (zdyscyplinowana ekipa nie dawała mu ani kawałeczka, ale parę razy ugotowałyśmy po prostu ich więcej i dostawał je do miski :).

ewcia

fot. Kasia Wodniok

Dziewczynki były dla Igora Wielkim Darem Na Koniec Podróży. Zupełnie niespodziewanym.

daria

 fot. Monika Bućko

23:57, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (3) »
środa, 16 września 2015
Rowy

Zobaczyłam dzisiaj na Facebooku taką oto tablicę informacyjną i nie mogłam jej nie zestawić ze zdjęciem Najbardziej Oddanego Miłośnika Rowów ;) 

rowy

Jeszcze w lipcu troszczył się o ich stan i przepustowość, ku rozpaczy Moni, bo po pracach w terenie wyglądał tak:

porowach

fot. Monika Bućko

Nie mam zdjęcia, jak wyglądała ściana naszego ruinkowego dużego pokoju, po tym, jak się otrzepał, ani buty, które przy niej stały, ani mina Moni, która to wszystko wycierała :D Szkoda, bo było co oglądać. A Ajkusiowi szybko zostało wybaczone... Rozumiałyśmy przecież świetnie, że troska o rowy - to sprawa priorytetowa :) 

13:06, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (2) »
wtorek, 15 września 2015
Zdjęcia

W ostatnim czasie głównie przeglądam zdjęcia. Mnóstwo zdjęć - tych z ostatnich miesięcy Igora i tych starszych, z naszych wypraw, spotkań... Cieszę się, że los tak sprawił, iż tegoroczne wakacje spędzaliśmy z dziewczynami, które kochają fotografować - wszystkie więc telefony i aparaty wypełnione zostały pięknymi fotkami. Kasia, Monia - Wasze zdjęcia dzisiaj są dla mnie bezcenne. 

Warunki do zdjęciowych porządków mam idealne, bo leżę. Było jasne, że po takiej dawce stresu w końcu mnie sieknie. No i siekło. W kręgosłupie. 

Wspomnieniowo Ajkuś z 2010 roku. Tęsknię.

2010

fot. Joanna Przywara

22:35, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (5) »
czwartek, 10 września 2015
Tabliczka

W sobotę jedziemy uporządkować grób Igora. Andrzej zamówił mu dwie tabliczki... Są piękne i odporne na warunki atmosferyczne. Mamy tylko problem... Którą ustawić? Grób będzie wysypany białymi kamyczkami, kupiłam też kolorowe wiatraczki. Pomożecie? Napiszcie w komentarzach, która według Was będzie się lepiej prezentować, bo my nie możemy się zdecydować.

tabliczka

 

tabliczka1

Andrzej - dziękuję za pomysł, projekt i wykonanie. Za to, że jak zwykle szybko działasz i ogarniasz tematy, które są dla mnie trudne. 

22:58, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (12) »
czwartek, 03 września 2015
Małgosia

- Strasznie pusto w tym mieszkaniu bez Ajkusia - stwierdziła dzisiaj Małgosia.

Ich przyjaźń była najpiękniejsza na świecie i kwitła pomimo różnicy wieku oraz temperamentów ;)

miig

miig2

miig3

miig4

miig5

malgo

gosia

miig6

miig7

miig7

Podczas urlopu Małgosia codziennie wieczorem robiła Igorowi krzyżyk na czole na dobranoc (Egonowi tłumaczyła, że on, młody, to w sumie nie potrzebuje, ale też się czasami załapał ;). 

To dla Małgosi Igor stanął na własnych łapach po raz ostatni.

fot. Monika Bućko

20:37, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (3) »
środa, 02 września 2015
Wpłaty

Ja wyjechałam na lipcowy urlop, a Wy zrobiliście mi niespodziankę, zasilając moje konto w Fundacji Avalon. Dziękuję serdecznie, bo przyznam, że zaczynało świecić pustkami. Wasze wpłaty pokryły naprawę i konserwację mojej windy, a także sierpniową rehabilitację i jeszcze zostało na wrzesień. Dopiero w październiku będzie wiadomo, jaka suma została uzbierana z 1%.

Dziękuję za wsparcie!

19:03, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 01 września 2015
Niespodzianka

Dzisiaj otrzymałam informację, że zostałam nominowana przez Kapitułę Konkursu do nagrody Lodołamacz Specjalny. Spora to niespodzianka, bo nie miałam pojęcia, że obecnie trwa kolejna edycja tego plebiscytu. 

Przyznając Lodołamacza Specjalnego, "Kapituła bierze pod uwagę w szczególności działalność instytucji, przedsiębiorców i osób w zakresie promowania aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego". 

Kogo jeszcze nominowano? Tego dowiem się na uroczystej gali :)

Ukłony dla Kapituły, niezmiernie mi miło. 

19:47, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (2) »
środa, 26 sierpnia 2015
Dziękuję

Kochani, dziękuję za wszystkie wiadomości, komentarze, smsy, telefony (tych nie odbierałam - przepraszam), propozycje odwiedzin, spacerów, wypadów na lody, ciacha i do kina, za wszystkie serdeczne gesty, których doświadczyłam w ostatnich dniach. 

To wielki dar mieć wokół siebie tyle przyjaznych i empatycznych dusz. Dziękuję.

Pytacie, jak się trzymam. 

Kiepsko.

Ale mam dużo pracy po pracy, a to bardzo pomaga. Mam też na pokładzie Egona, który jest w dużo gorszej sytuacji niż ja, bo nie wie, co się stało i z niegasnącą nadzieją czeka pod drzwiami na Wujka...

egonspacer

   Z Egonem. fot. Ewa Buczkowska

Nie pytajcie, jak umarł Igor. Nie chcę o tym już opowiadać. Obiecuję, że napiszę wkrótce. 

23:20, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (3) »
niedziela, 23 sierpnia 2015
Okropna cisza

Wielka cisza, wielka pustka.

igorcm

01:15, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (7) »
piątek, 21 sierpnia 2015
Najdzielniejszy, najwspanialszy

igor

23:29, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (3) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 65